Keď žena hovorí nie, muž počuje áno ...

Keď žena hovorí nie, muž počuje áno. A nalieha na ňu sexuálne. Muži totiž nedokážu interpretovať nepriame ženské signály a prekladajú ich podľa svojho slovníka, teda podľa toho, čo by oni sami týmto mysleli, tvrdí kalifornský psychológ Michael Motley.


"Keď žena hovorí, začína byť neskoro, muž počuje, tak preskočíme predohru

Problém je, že muž interpretuje to, čo hovorí žena, tak, že si predstavuje, čo by tým myslel on. A keď sa s ženou bozkáva a objíma ju a keď ona povie, že začína byť neskoro, čím chce povedať, že má prestať a ona chce odísť, tak on si myslí, že to znamená, že má zrýchliť celý priebeh a ísť rovno na vec , "tvrdí profesor Motley z University of California v Davise.

Muži jednoducho odvodzujú význam ženských nepriamych odkazov týkajúcich sa odmietanie sexu podľa toho

Čo by tým sami mienili, nesnaží sa odhadnúť, čo tým myslí žena. Štúdia profesora Motleyho navyše odhalila, že 85 percent vysokoškoláčok má skúsenosť, že muž zintenzívnil sexuálne narážky potom, čo povedali priamo stôp. Keď potom Motley testoval šestnásť najtypickejších odmietnutie sexu používaných ženami, muži ich interpretovali väčšinou chybne. "Budeme priateľmi" si potom vyložili ako "pokračuj v sexe ďalej" aj ako "prestaň".

Keď žena hovorí nie, muž počuje áno ...


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky