Kýchanie vraj u niekoho môže prezrádzať sexuálne vzrušenie

Kýchanie môže byť v niektorých, zrejme veľmi vzácnych prípadoch známkou pohlavného vzrušenia. V odbornom periodiku Journal of the Royal Society of Medicine to napísali dvaja britskí vedci.


Na stopu ich priviedol prípad pacienta stredného veku, ktorý neovládateľne kýchal, keď pomyslel na sex. Cez internet potom prišli na sedemnásť ďalších ľudí, ktorí majú ten istý problém. Objavili taky troch ľudí, ktorí tvrdia, že kýchajú po dosiahnutí orgazmu.

Autori štúdie sa domnieva, že by mohlo ísť o dôsledok nezvyčajného kríženia signálov v takzvanom autonómnom nervovom systéme

Ktorý ovláda vnútorné orgány a ktorý človek nie je schopný ovplyvniť svojou vôľou. "Niekedy sa signály v tomto systéme skrížia a to by myslím mohol byť dôvod, prečo niektorí ľudia pri pomyslení na sex kýchajú," uviedol jeden z autorov, Mahmood Bhutto z John Radcliffe Hospital z Oxfordu.

On i jeho kolega Harold Maxwell uznávajú, že zistených prípadov je málo

Domnievajú sa však, že v skutočnosti ich môže byť viac, než sa myslí, pretože ide o chúlostivý problém, s ktorým sa nie každý chce zverovať. V lekárskej literatúre je vraj popísaný len jeden alebo dva takéto prípady. O jednom písal v roku 1972 Journal of the American Medical Association. Išlo o devětašedesátiletého muža, ktorý sa sťažoval, že silno kýcha po orgazme.

Britský časopis cituje tiež Andrewa McCombea z Frimley Park Hospital

Ktorý vidí aj možné fyziologické vysvetlenie spojitosti medzi kýchaním a pohlavným vzrušením. Tento lekár poukazuje na to, že pri pohlavnom vzrušení vysiela autonómny nervový systém signály vyvolávajúce zmeny v pohlavných orgánoch muža aj ženy, a uvádza, že iv nose je erektilná tkanivo, takže určité zmeny môžu nastať i tam a nútiť ku kýchanie.

Kýchanie vraj u niekoho môže prezrádzať sexuálne vzrušenie


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky