Letné lásky: Sex na jednu noc, alebo je to viac?

Keby vám nejaký človek, ktorému už bolo trinásť rokov, tvrdil, že sa teší na prázdniny alebo dovolenku kvôli čučoriedkovým knedliam svojej babičky, poviete si, klame ako politik pred voľbami. Isteže, p


Pravým dôvodom je ničnerobenie a letné lásky. Romantika, vzrušenie a taky sex.

Viem to od siedmej triedy. Videla som muzikál Pomáda, kde sa Danny (John Travolta) preháňal sa Sandy (Olivia Newton-John) po morskom piesku. O pár dní neskôr sa zjavil na kúpalisku on, moja prvá letná láska. Vôbec nevyzeral ako Danny, ale mne sa napriek tomu zhoupl žalúdok. Pol popoludnie trvalo, než sa prišiel spýtať, či už som videla film, ktorý práve dávali v letnom kine. Strih. Vlahý večer, mizerne natočené vlasy (vôbec som nevyzerala ako Sandy) a prvý vlhká pusa. Mlask. A celý kýbel závraty. Tak toto je teda niečo, preletelo mi hlavou.

A začala som sa tešiť na tie dva letné mesiace viac než kedykoľvek predtým

Bolo na čo. Playboya od vody vystriedal budúce leto hodvábny samec z diskotéky, ktorý mi tvrdil, že sa mu zabila snúbenica. Samozrejme, že som ho ľutovala. Ďalšie v poradí: Francúz s tvárou Alaina Delona. Bolo nám šestnásť. Fajčili sme gitanky, držali sa za ruky a divoko sa bozkávali na hotelovej chodbe. Aj k milovaniu sa schyľovalo. Lenže, nejako sme sa veľmi mizernej angličtinou nemohli dohovoriť, ako to urobiť, aby "baby does not come". Potom ma oslnil jeden na letnej brigáde.

Na diaľku vyzeral úžasne a ja ho niekoľko dní beznádejne milovala

Až do tej doby, než sa priblížil a moja tromi dioptriami opatrené zrakmi vyslali do mozgu signál: tak ten je z hry. Budúce leto cestovateľ a bohém ... Celý júl som sa s ním schádzala v Šárke a vo vypožičaných bytoch, než odletel do Ameriky ... Všetky letné lásky sa vzájomne podobali ako vajce vajcu - vytratili sa ako teplé počasie v októbri, hoci sa pod paľbou opojných slnečných lúčov zdalo, že potrvajú navždy. Zostali po nich len krásne spomienky na šteklenie v bruchu. Jedna mi vlastne vydržala do silvestra. Vzťah na diaľku. Než som ja, jeho letná láska, prišla na to, že v rovnakom meste ako on býva aj jeho láska jesenné a zimné. Letné lásky sú fajn, keď stojíme nohami na zemi. A keď si dávame pozor, pretože nám môžu spôsobiť ako duševné, tak aj telesné úrazy s pekelnými následkami. Bola by však škoda, alebo dokonca hlúposť, sa kvôli rizikám prázdninových vzplanutia vzdávať. Stačí len vedieť, na čo si dať pozor.

Vyzbrojte dušu

Rozhodne neprepadajte ilúziu, že láska s plážovým playboyom potrvá celý život, varujú psychiatri. Že vyzlečiete plavky, a než uschnú, založíte spokojnú rodinu so šiestimi deťmi a pravidelnú teplú večerou. Mnoho z tých, do ktorých sa na dovolenkách zamilovávajú, sa púšťa do takého "vzťahu" len kvôli povyrazenie. Chcú si užiť pohodu prázdnin a leta so všetkým všudy. Len si to predstavte: vyberiete si nádhernú pláž, útulný bungalov, nakúpite zásobu miestnej tequily a .. budete po večeroch lúštiť krížovky alebo hrať s kamarátkou Človeče, nehnevaj sa? Tak najskôr váš ideálny scenár nevyzerá. Zamilovať sa je rozhodne príjemnejšie variant, a priznajme si, aj úplne prirodzená. Brániť sa o prázdninách milostným pletkám a flirtu je rovnaký nezmysel ako kúpiť si vstupenku na festival najlepších vín a usrkávať tam vodu z kohútika.

Prvé pravidlo:

Flirtujte. Všetci okolo to robia, prečo by ste nemohli vy. Ak sa flirt pretiahne na ďalší rok alebo na polku života, len dobre. Dopredu však s touto variantou počítajte asi tak isto ako s možnosťou, že vám Paris Hilton odkáže čivavu. Pripravte sa aj na to, že prípadné snubné prstienky a odstrihnuté pramienky vlasov oviazané ružovou mašľou zostávajú o dovolenke doma rovnako ako učebnica deskriptívnej geometrie. Keď vám ten chlapík v najlepších rokoch bude hučať do ucha, že ste jediná žena jeho života, robte, že mu to veríte. A do druhého ucha si pokojne púšťajte "Does your woman know". Pretože nielen on, ale aj vy veľmi dobre viete, ako sa veci majú ...

Druhé pravidlo: nemaľujte si spoločný život

Pravidlo číslo dva vychádza z pravidla číslo jedna. Flirt nemáva budúcnosť, nesnažte sa ju teda silou mocou vytvoriť. Ak vás to baví, kľudne plánujte, avšak veci a udalosti, ktoré sú už vopred naprostej UFO. "Pôjdeme spolu do Kene, ja tam budem učiť malé deti a tie si tam môžeš postaviť letisko." (Vy pracujete ako účtovník a vaša letná láska je kníhkupec.) Podobné reči vám spríjemní chvíle medzi milovaním na pláži a pojedaním langúst v bare tamtiež.

Hlavne žiadne:

"A až sa vrátime domov, pôjdeme do kina, potom na návštevu k mojim rodičom a taky ťa zoznámim so všetkými svojimi kamarátkami." V rámci prevencie hlbokého sklamania prísne zakázané! A vlastne to nie je len kvôli vášmu sklamanie. Rozmyslieť si to totiž môžete, keď leto skončí, aj vy. Počula ste už o syndróme horského vodcu?

Ten nádherný opálený chalan v pohorkách, bunde as rukami Reinholda Messnera, s ktorým ste sa dostala až na vrchol Mount Everestu (v izbe dva krát meter a pol v horskej chate v Krušných horách), vám v meste bude pripomínať yettiho. Úplný Mimoň, ktorý nevie, že Ibsenova Nora nie je koterec pre zviera nórskeho farmára, av krčme s vašimi mestskými kamarátmi bude vyzerať ako nesvojprávny bratranec, ktorého ste dostala na starosť. Prednosti, ktoré vás očarili v opojení kulís mora, hôr a voňavého sena, sa v meste jednoducho môžu zmeniť v neprekonateľný handicap.

Tretie pravidlo:

Pozor na vlastné svedomie. Letné lásky sa pochopiteľne nevyhýbajú ani zadaným. A tým, na koho doma čaká partner, kľudne môžete byť aj vy. Zapeklité zradné vec, vydať sa na prázdniny sólo. Pretože zvody sú obrovské. Ak ste zadaná, existuje trojaký riziko, každé pomerne kruté. Po prvé, nájde sa dobrák, ktorý vašu avantúry tresne. Potom záleží na miere tolerancie vášho partnera. Ak vám letná láska prejde, naznačuje to, že možno v čase, keď ste zrovna vzdychala s niekým iným tisíc kilometrov ďaleko, si zabávali aj on. Alebo už mu na vás až tak nezáleží. Prípadne sa vám bude snažiť neveru oplatiť. Ani v jednom prípade nie je o čo stáť. Ďalšia možnosť je, že budete mať tak príšerné výčitky, že pôvodný vzťah rovnako pôjde do hája. Ani vás nemusí nikto plesnúť. A za tretie, do nového objavu sa zamilujete, a aj keď vzťah skončí, nebudete mať chuť sa k partnerovi vrátiť.

Chráňte si telo

Letné láskou si môžete zhuntovat nielen dušu, ale aj telo. O suveníry v podobe kvapavky, chlamýdií, žltačky alebo AIDS naozaj nikto nestojí. Že je zbytočné to hovoriť? V dnešnej dobe sa zdá, že áno. Zdravotnícka osveta "bezpečné lásky" je všadeprítomná. Lenže, neviem ako vy, ale ja za bikinami prezervatív nenosím. Existuje ale niečo romantickejšie ako sex na pláži?

Taký gýč:

Šumí a vonia more, piesok hreje a škriabe, muž vedľa vás, ktorého ste spoznala dnes dopoludnia, vyzerá v súmraku ako z katalógu na krásu. A chce to úplne rovnako ako vy. Čo s tým? Každá rada drahá. Robte to všelijako inak, než tak, aby ste si vymenili nebezpečné telesné šťavy. A keď to pôjde, ten prezervatív si strčte kľudne trebárs aj za tie bikiny. Tak vás bude jeho obal chvíľu škrabať pod pupkom.

No a To vydržíte

Skôr než hodiny beznádeje v ordináciách venerológ. A ešte jedna vec ... môžete byť obaja zdraví ako ripy, a napriek tomu vám po búrlivých nociach môže niečo ostať. A môže to mať napríklad rovnaké oči ako vaša letná láska. Cez to všetko si letné zamilovanie užite. Pretože láska v lete nepochybne stojí za to. Rovnako ako na jar, na jeseň a v zime. A rovnako ako tie z ostatných ročných období majú aj tie prázdninové slušnú šancu prežiť viac ako jedno leto. Veľa šťastia!

Letné lásky: Sex na jednu noc, alebo je to viac?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky