Ľudia po infarkte sa bojí sexu

Ľudia po srdcovej príhode sa vyhýbajú sexu; bojí sa, že by ich mohol zabiť. Problém podľa vedcov zhoršujú aj lekári, ktorí s pacientmi o tomto citlivom probléme nehovorí....


Dr Stacy Tessler Lindauova, ktorá štúdii zahŕňajúcej 1700 pacientov viedla

Tvrdí, že riziko úmrtia pri sexe je "naozaj malé". Britská kardiologická nadácie si výsledky tímu z University of Chicago vzala k srdcu a vydala odporúčanie, v ňom nabáda lekárov, aby s pacientmi rozprávali a pokúsili sa rozptýliť ich obavy. Odborníci sú presvedčení, že ľudia po infarkte môžu znovu začať so sexom, akonáhle sú schopní zvládať neveľmi náročnú fyzickú aktivitu. Napríklad bez problémov vyjsť po schodoch na poschodie.

"Pravdepodobnosť úmrtia počas sexuálnej aktivity je aj u ľudí po srdcovej príhode veľmi malá," hovorí Dr Landauovy

Lekári by sa vraj nemali domnievať, že sex nie je pre pacienta dôležitý je preto, že je danému človeku cez šesťdesiat. Cathy Rossová z Britskej kardiologickej nadácie je presvedčená, že pacienti by mali byť informovaní o tom, kedy a ako znovu začať s intímnym životom, hneď pri odchode z nemocnice.

"Niektorí ľudia sa boja mať po infarkte sex, pretože si myslia, že by námaha mohla spustiť ďalší záchvat

To je ale veľmi nepravdepodobné. Človek môže veľmi dobrý sexuálny život aj so srdcovou chorobou. Rovnako ako každá iná fyzická činnosť ale môže aj sexuálna aktivita vyvolať symptómy. Preto je lepšie, keď si ľudia s kardiovaskulárnou chorobou nechajú najdôležitejšie lieky niekde v blízkosti, "radí Rossová.

Ľudia po infarkte sa bojí sexu


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky