Manžel si našiel milenku. Je o desať rokov starší ako ja!

Snáď každá žena viac či menej trpí skrytým strachom, že si jej muž raz nájde milenku, pretože mu manželka bude pripadať okukaná. Aj keď som svoje manželstvo považovala za spokojné, aj mňa občas prepadli obavy.


Či nebudem musieť čeliť nevere. A nakoniec sa tak naozaj stalo - ale úplne inak, než by som čakala!

Tomáša som stretla v necelých dvadsiatich piatich rokoch na poznávacom zájazde v Nórsku. Ja sa tam vydala so sestrou, on s partiou troch kamarátov. Padli sme si do oka hneď od začiatku a naša šesťčlenná skupinka trávila celú dovolenku spoločne. Ale aj keď sme jeden z druhého nespustili oči, k ničomu medzi nami nedošlo. Až po návrate do Česka, keď sme na letisku čakali na kufre, sa ku mne zvrtol a ako malý chlapec zakoktal, či by som ho chcela vidieť aj mimo nórske fjordy.

Rozumela som si s ním ako ešte s nikým

Najviac nás spájala naša vášeň pre cestovanie, takže sme stále boli jednou nohou na cestách, či už po Česku, alebo niekde v zahraničí. Nemali sme nijak moc peňazí, a tak sme jazdili väčšinou bez cestoviek, sami s ruksakom, mapou a sprievodcom, a dodnes na to spomínam ako na úžasne romantické obdobie.

Po troch rokoch ma Tomáš požiadal o ruku - štýlovo v Nórsku, kam sme sa znova vypravili

A pretože sme vždy boli spontánne, vzali sme sa štrnásť dní po návrate, len s dvoma kamarátmi ako svedkov. Až ďalší víkend sme pozvali rodinu a všetkých priateľov na veľký žúr, kde sme všetko oznámili.

Matěj sa ​​narodil rok po svadbe a za ďalšie dva roky pribudol Honzík

Bola som s deťmi doma niekoľko rokov, Tomáš pracoval na celkom vysokej pozícii pre jedného mobilného operátora a zarábal dosť na to, aby nás uživil. S malými deťmi ale samozrejme nebolo možné viesť život, na aký sme boli zvyknutí. S cestovaním bol koniec - a zrazu som zistila, že vlastne nemáme s Tomášom nič iné, čo by nás spájalo. Skôr nás tak napĺňali zážitky z ciest, alebo ich plánovanie, že sme si toho ani jeden nevšimol. Ale zrazu prišiel môj muž večer domov - a bolo medzi nami ticho.

Nie že by ho deti nezaujímali, to by som mu krivdil, ale jeho akčná povaha si jednoducho nevystačili s líčením toho, koľko krôčikov Honzík urobil. A ja zas bola natoľko zamestnaná životom matky, že som nemala moc myšlienky pre iné veci.

Keď bolo chalanom päť a tri roky, vydali sme sa s nimi prvýkrát k moru

Pre mňa to bola nádhera, mala som pocit, že po prvýkrát od narodenia detí som si oddýchla. Päť rokov som bola doma, a teraz som si konečne vyčistila hlavu. Celé dni som len ležala na pláži a hrala si s deťmi. Tomáš vyrážal sám na výlety po okolí a vyzeral taky spokojne, aj keď po večeroch naoko hundral, že na takéto váľanie máme do dôchodku času dosť. Napriek tomu sme obaja mali pocit, že je zas všetko pri starom. Výsledkom bola o deväť mesiacov neskôr Eliška. A ja už ani nedúfala, že sa niekedy vrátim do práce.

Tomáš medzitým v práci povýšil a trávil v nej čoraz viac času

Pripadalo mi najprv, že je aj rád, pretože doma sa nudil. Potom raz prišiel v skvelej nálade s tým, že s kolegami v práci založili "cestovateľský krúžok" a budú raz za mesiac vyrážať na poznávacie víkend po Česku. Zostala som úžasom stáť - prečo radšej niekam nevezme nás? Ale s bábätkom to predsa nejde, vysvetlil mi, nič by sme z toho nemali, počkáme, až Eliška povyrastie. Viac sa so mnou nebavil a odsúdil ma na sedenie doma, zatiaľ čo on naozaj každý víkend v mesiaci zmizol av nedeľu večer mi potom nadšene líčil, ako bolo v Beskydách krásne alebo ktorý hrad má naozaj úžasnú hladomorňa. Vôbec mu nedochádzalo, ako je mi to ľúto.

Cestovateľský krúžok postupne manžela úplne pohltil. Schádzal so svojou partiou aj v týždni, vraj na "plánovacie porady". Na moje námietky, že ho potrebujem tiež ja, zodpovedal, že si ho kvôli deťom rovnako nevšímam, nech vraj si nájdem nejaký koníček, ktorý ma zabaví doma.

Nakoniec som sa rozhodla, že to takto ďalej nejde ..

Cez inzerát som našla pani na stráženie, ktorá mala jedinú úlohu - vyzdvihovať chlapcov zo škôlky a počkať s nimi, až prídem domov. Ja s kočíkom jazdila do mesta a užívala si, že som medzi ľuďmi, a tešila sa, až bude Eliška väčší a budem mať aspoň občas možnosť tráviť čas úplne sama. V duchu som si maľovala, ako budem chodiť športovať alebo na nejaký zaujímavý kurz.

A ako som tak raz popoludní túlala po uliciach

Padlo mi oko na záhradku jednej reštaurácie - a nestačila som sa čudovať. U stolíku sedel Tomáš as ním nejaká pani, ktorá vyzerala o dosť starší. Najskôr som samozrejme myslela, že tam má nejakú pracovnú schôdzku. Lenže keď už som mala nakročené, že ho prekvapím, zrazu sa k tej žene naklonil a začali sa bozkávať! Zostala som stáť ako obarená a vôbec nevedela, čo robiť, chvíľu som si myslela, že sa mi to snáď len zdá.

Neviem, ako dlho som tam takto trčala, ale tí dvaja vyzerali

Že pre nich okolitý svet neexistuje, Tomáš tú ženu hladil vo vlasoch a nemohol sa od nej odtrhnúť. Nakoniec som chytila ​​kočík a bez slova zmizla. Vôbec neviem, ako som sa dostala domov, čo som povedala pani na stráženie, čo som dala deťom jesť, len som sedela na gauči a čakala. Nemohla som ani plakať, v takom som bola šoku.

Vždy som sa bála

Že Tomáš treba niekde "ujde", je to predsa len chlap, a bola som pripravená, že zavriem oči a budem dúfať, že to je len jednorazový úlet. Ale myslela som si, že mojou sokyňou bude dvadsaťročná baba, ktorá manželovi zblbne hlavu mladú vizážou a dokonalou postavou. Nie žena, ktoré je najmenej o desať rokov viac než mne - a teda aj Tomášovi!

Večer prišiel domov a tváril sa ako kedykoľvek inokedy

Až keď videl môj výraz v tvári, opatrne sa spýtal, čo sa stalo, a či nepočujem, že Eliška plače. Pozrela som sa na neho a povedala jediné slovo: "Prečo?" Nezabudnem na ten výraz, ako sa mu v tvári striedal najskôr údiv, prekvapenie, nechápavo Žirany, až pozvoľna sa mu do neho vkrádalo podozrenia a nakoniec pochopenie, načo sa pýtam.

Vôbec sa nesnažil zapierať

Eva bola členka cestovateľského krúžku a "jednoducho sa to nejako stalo". Vraj mu zaimponoval, ako je scestovaná, v koľkých krajinách bola a ako o nich dokáže rozprávať tak pútavo, že má človek pocit, ako by tam sám bol. So mnou už vraj nebola vôbec žiadna zábava, tak ju našiel inde. A to, že je starší, sa mu páči ešte viac, vraj má istotu, že to nebude mladá baba, čo by chcela rozbíjať manželstvo.

"A ty si ho azda práve teraz nerozbil?"

Kričala som hystericky, úplne v šoku z toho, že sa Tomáš vlastne vôbec necítil previnilo a ešte vinil ma z toho, že - s tromi deťmi na krku - ho nedokážem baviť. Urážal ma jeho prístup k celej veci, triasla som sa od zlosti, a potom mu dala jasné ultimátum - okamžite to skončí, alebo je s naším manželstvom koniec. Zarazil sa, pretože nečakal, že budem tak nekompromisný. Ale jasnú odpoveď mi nedal, vraj si to musí premyslieť. Nie je nad čím premýšľať, kričala som, buď my, tvoja rodina, alebo si ťahaj!

Uplynul týždeň a Tomáš sa ešte nevyjadril

Ja mlčím, vôbec s ním nerozprávam, a radšej by som si odhryzla jazyk, než by som sa ho spýtala alebo snáď začala prosiť. Dobre viem, že s troma deťmi odísť je šialenstvo, ale neviem si predstaviť, že by snáď mohol pokračovať vo vzťahu s inou ženou a chcieť byť zároveň so mnou. A tak čakám a dúfam. Ale aj ak by sa rozhodol pre nás, bojím sa, že už by nič nebolo ako predtým.

Manžel si našiel milenku. Je o desať rokov starší ako ja!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky