Manželská kríza prichádza po desiatich rokoch a jedenástich mesiacoch

Hovorí sa, že najväčšia manželská kríza prichádza po prvej sedmiletce. Avšak z nového sociologického prieskumu v Británii vyplýva, že je to možno po desiatich rokoch a jedenástich mesiacoch.


Vtedy rad manželstvo umiera a pred partnermi stojí otázka: "Prečo sme sa vlastne brali?"

Podľa denníka Daily Mail štvrtina z troch tisíc manželských párov prišla o iskrenie, pretože sa už neobťažuje vyraziť si s partnerom do spoločnosti alebo mu urobiť romantické gesto. Pätina netúži vôbec po sexe s partnerom, zatiaľ čo dvanásť percent dvojíc si nedokáže spomenúť, kedy im partner naposledy zložil poklonu. Po desiatich rokoch a jedenástich mesiacoch nedokáže odpovedať na otázku, prečo sme sa brali, šesťdesiat percent manželstiev.

"Je potreba mať niekoho výnimočného

S ktorým je možné vystúpiť z každodennosti, ale je potreba tiež skutočne trochu usilovať o udržanie romantiky vo vzťahu. A fakt, že v našom prieskume páry nespomenuli sex len raz, ale trikrát v desiatke najdôležitejších vecí, naznačuje, že je to oblasť, ktorá je po rokoch v manželstve najviac zanedbávaná, "komentoval závery pre Daily Mail hovorca zoznamovacej agentúry, ktorá výskum uskutočnila.

Manželská kríza prichádza po desiatich rokoch a jedenástich mesiacoch


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky