Matkami sme stále neskôr, prvý sex máme stále skôr

Podľa austrálskych odborníkov oplýva súčasná spoločnosť niekoľkými zaujímavými paradoxy. Stále skôr dospievame totiž fyzicky, ale neskôr psychicky, skôr ideme do prvého sexuálneho zážitku, ale stále neskôr sa stávame matkami, respektíve rodičmi.


"Náš výskum potvrdzuje

Že v porovnaní s dobou pred päťdesiatimi rokmi majú mladí ľudia prvý pohlavný styk skôr as väčším počtom partnerov. Navyše sa oveľa neskôr ale usadzujú a zaobstarávajú si dieťa, "vyhlásili odborníci z Lekárskeho centra v austrálskej Victorii. V Austrálii sa v priemere vrhajú teenageri do sexu v šestnástich rokoch, zatiaľ čo prvé tehotenstvo tu pripadá až na dvadsiatich deviatich rok života.

Rovnako ako v Európe a Severnej Amerike

Problémom súčasnosti sú chlamýdie, mikroorganizmy, ktoré spôsobujú sterilitu u mužov a problémy v tehotenstve u žien. Prenášajú sa pohlavným stykom av súčasnosti sa šíri vďaka úpadku používania kondómov a toleranciu promiskuity. Väčšina sexuálnych párov sa dnes chráni iba pred nechceným počatím pomocou hormonálnej antikoncepcie, ale na pohlavne prenosné choroby nemyslia.

Matkami sme stále neskôr, prvý sex máme stále skôr


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky