Mladí ľudia sú v sexe zodpovednejší než ich rodičia

Možno nastal čas, aby si teenageri porozprávali so svojimi rodičmi a starými rodičmi o sexe. Posledné výskumy amerických vedcov totiž ukázali, že frekvencia používania kondómov so stúpajúcim vekom klesá.


A pravidlá bezpečného sexu dodržujú najviac práve dospievajúci ľudia

Odborníci vykonali najväčšiu štúdiu svojho druhu od roku 1992, pri ktorej takmer 6 000 osôb vo veku 14 až 94 rokov odpovedalo na otázky týkajúce sa ich intímneho života. "Osveta týkajúce sa bezpečného sexu sa zameriava predovšetkým na mladých ľudí, ktoré považujeme za nezodpovedné," hovorí spoluautor výskumu Logan Levkoff. "Z toho vzniká dojem, že práve oni sú najviac ohrození pohlavne prenosnými chorobami," tvrdí.

Expertov preto prekvapilo, že najmenej často používajú kondómy muži po štyridsiatke

A dokonca 90 percent mužov starších ako päťdesiat rokov uviedlo, že pri poslednom styku s bežným partnerom nepoužilo kondóm. Pri súloži s náhodnou známosťou sa nechránila celá polovica z nich. Podľa vedcov to môže byť tým, že starší ľudia už nemajú také obavy z nechceného tehotenstva.

Pohlavne prenosné infekcie sa ale nevyhýbajú nikomu a oni sa tak stávajú ohrozenejšie skupinou ako ich potomkovia

"Starších generácií sa osvetovej kampane na túto tému príliš nedotkli. Pretože žijú už dlhú dobu s partnerom, majú dojem, že sa ich tie súčasné netýkajú. A v čase ich mladosti sa o sexe príliš otvorene nehovorilo," vysvetľuje Levkoff.

Mladí ľudia sú v sexe zodpovednejší než ich rodičia


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky