Mnohý panic či panna privolia k prvému sexu, len aby nedostali kopačky

Žiadnu paniku, radí internetový portál stern.de. Pri prvých krôčikoch sa každý človek stavia na veľa neisté nôžky. A v sexe je to vlastne to isté - chlapci i dievčatá prvýkrát skúšajú niečo, čo nikdy predtým nerobili.


Kedy nastane ten pravý čas k prvému milovanie, na to musí prísť každý individuálne

Niektorí začínajú so sexom už v štrnástich, iní napríklad v osemnástich, devätnástich. A ďalší si počkajú až do dvadsaťpäť. Vek pritom nehrá rolu. Bohužiaľ, veľmi často dievčatá aj mladí muži privolia k strate panenstva aj panictvo len z obavy, že inak by toho druhého mohli stratiť. A pritom by prvé milovanie malo byť niečím mimoriadnym a krásnym. To by však mali sex chcieť a túžiť po ňom obaja, zdôrazňuje stern.de.

Všetko nemusí hneď od začiatku stopercentne klapať. Oveľa dôležitejšie je, aby milenci intenzívne prežívali spoločné intímne chvíle. A pretože sú to veľa osobné záležitosti, mali by si tí dvaja vzájomne dôverovať a nehanbiť hovoriť otvorene o tom, čo sa im páči, čo ich vzrušuje - a čo nie.

Nejde to? Potom pomôže láskavý humor a nadhľad

Je jasné, že často sa pary pri prvom intímnom zblíženie nevyhnú drobným ťažkostiam. Mladík vstupuje do dievčinina lona príliš skoro, príliš skoro prichádza aj ejakulácie. Niekedy sa nepodarí preniknutie penisu do pošvy. Svaly vagíny hŕbu dievčat sa z nervozity a prílišných obáv kŕčovito stiahnu a k spojeniu potom nemôže dôjsť.

V takom prípade je namieste rozhodne skôr trocha láskavého humoru a nadhľadu ako nervozita a výčitky

Milovanie predsa nie je žiadny súboj, kto z koho. Pri prvom sexe je namieste pozvoľna zisťovať, ako reaguje vlastné telo, aj čo sa páči tomu druhému. A potom môže životné premiéra priniesť obom milencom nádherné prežitky. Ak sú neistota a obavy pred prvým pohlavným stykom naozaj ťažko prekonateľné, pomôže jediné - hovoriť o tom. Potom nehrozí, že sa nečakane objavia nepríjemné trapasy a nedorozumenia.

Mnohý panic či panna privolia k prvému sexu, len aby nedostali kopačky


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky