Mužov priťahujú skromné ​​ženy, ženy zasa skromní muži väčšinou odpudzujú

Ak nekápnou na ženu zo čtyřiačtyřicetiprocentní menšiny, potom by páni mali zabudnúť na demonštráciu skromnosti na prvom rande. Väčšina žien - teda 56 percent - totiž podľa prieskumu americkej spoločnosti ING Direct považuje skromné ​.


A šetrné muža na prvom rande za odpudzujúce

Páni naopak vo svojej väčšine (61 percent) považujú skromné ​​ženy za sexi a chytré. "Vieme dobre, že mužský a ženský pohľad na šetrenie sa líšia a že nie je dobré to riešiť s oboma pohlaviami zároveň. V dnešnej ekonomickej situácii je ale šetrenia jednoducho chytré, "komentoval závery štúdie Arkadi Kuhlmann, šéf spoločnosti ING Direct USA, ktorá si prieskum nechala vypracovať nezávislou spoločnosťou.

Podľa psychológov má rozdiel medzi ženami a mužmi v pohľade na šetrenie jasne biologický a evolučný význam

Ženy na prvom rande sledujú štedrosť svojho náprotivku voči nim samotným, pretože to považujú za gesto, že dotyčný nebude šetriť na rodine a dokáže prípadne dobre zaistiť spoločné potomkov. Muži ale naopak hľadajú skromnú partnerku, ktorá nebude ich ťažko obstarávanými zdrojmi plytvať. Zároveň však platí, že čím je žena príťažlivejšia, tým si môže dovoliť byť menej skromná.

Mužov priťahujú skromné ​​ženy, ženy zasa skromní muži väčšinou odpudzujú


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky