Objavte svoj talent!

Študujete a radi by ste vedeli, v akom odbore môžete uspieť? Alebo už pracujete, ale niekedy si hovoríte, či ste nemali vrhnúť svoj potenciál niekam úplne inam? Možno áno. Možno by sa vám darilo lepšie a boli by ste úspešnejší.


Poradíme vám, ako to zistiť

Keď bol Zdeněk malý, sadal denne ku klavíru, pretože rodičia boli presvedčení, že ako hudobníci z neho vychovajú koncertného majstra. Slzy sa mu kotúľali po tvári a klavír vyludzoval príšerné zvuky, napriek tomu vydržal takmer do pätnástich. Vtedy našiel odvahu rodičom oznámiť, že klavír ho vôbec nebaví a že by sa radšej venoval športu. Alebo iný príklad. Marie odmalička hýrila kreativitou, steny izby zdobila svojimi obrazmi a túžila stať sa maliarkou. Lenže keď doma oznámila svoj zámer vydať sa umeleckým smerom, rodičia povedali rázne "nie", Mária si odsedela štyri roky v lavici obchodnej akadémie a nasledujúcich päť rokov na VŠE. Teraz je z nej ekonómka s pracovnou dobou od deviatej do šiestich, kedy pracuje s číslami a vytvára tabuľky, as trochu smutným pohľadom do budúcnosti: tohle že budem robiť ďalších tridsať rokov?!

Pre čo ste sa narodili?

Skúste sa niekedy opýtať na talent ľudí vo svojom okolí - asi sa dozviete, že sa talent dedí a je výnimočný, to si myslí väčšina ľudí. Nové prieskumy však podľa Aleša Kalinu ukazujú, že talent dedičný nie je a talentové vlohy má každý z nás. "Dnešní ľudia vôbec nerozumejú svojmu poslaniu a talentu, preto sa medzi sebou stále bijú a bojujú. Na planéte, kde je všetkého dosť, majú pocit, že je málo. Je tomu tak aj z toho dôvodu, že ľudia nie sú vedení k uvedomeniu si svojho talentu. Keby sme všetci dokázali opustiť predstavu toho, čo sa má, a opovážili sa robiť presne to, kde cítime svoju často neodôvodniteľná túžbu prejaviť sa aj tak, ako nás ešte nikto nevidel, celý svet by sa zmenil. Pracovný proces by plynul skoro samovoľne a nikde by neboli vidieť otrávené tváre, "tvrdí Aleš Kalina.

Mali by ste začať tým

Že sa zamyslíte sami nad sebou a úprimne si poviete, či sa vo svojej práci cítite dobre. Ak nie a chceli by ste robiť niečo iné - ale už nie ste schopní povedať, čo by to malo byť - skúste si odpovedať na nasledujúcich desať otázok: Pri akej činnosti strácam pojem o čase? Pri akej činnosti sa cítim šťastný? Do akej role som sa staval, keď som bol malý? Čo by som chcel mať napísané na svojom náhrobnom kameni? Aké sú moje silné stránky? V čom som dosiahol úspech?

Za čo ma ľudia chvália?

V čom môžem prispieť svetu? Ako si predstavujem ideálny pracovný deň? Čo by som chcel mať napísané na vizitke? Ak úprimne a rýchlo odpoviete tieto otázky, zistíte, čo vás baví a čo vám ide najlepšie - a práve to by ste mali uplatniť vo svojom zamestnaní. Ak niekoľkokrát v týždni do dvoch do rána maľujete a svojimi obrazmi si zdobíte byt, ktorý vám všetci chvália, prečo sa trápite osem hodín denne nad číslami? Samozrejme že objavenie talentu ešte automaticky neznamená úspech. Budete k nemu musieť pridať vytrvalosť, chuť učiť sa a snahu poznať daný odbor a veľa ďalších vecí, ale podľa Aleša Kalinu vykročíte na správnu cestu.

Než pošlite životopis

Zamestnanie by nemalo byť len cestou, ako sa uživiť a zarobiť dosť peňazí, ale predovšetkým spôsobom sebarealizácie. Moja kamarátka Lenka pri hľadaní zamestnania už niekoľko rokov tápe. Životopisy rozosiela do rôznych firiem na úplne rozdielne pozície-trúfa si byť zároveň obchodné zástupkyňou a kreatívci v reklamnej agentúre. "V tomto prípade ide pravdepodobne o neschopnosť sadnúť si av pokoji rozobrať svoje predpoklady a požiadavky, čo je přidělávání práce sebe aj personalistom.

Takéto konanie by sa dalo pochopiť snáď len v prípade

Že človek naozaj zúfalo potrebuje byť niekde zamestnaný, "hovorí psychológ a poradca v oblasti personalistiky Jan Rychlík. No, možno že to tak skutočne je a vy teraz nutne potrebujete nastúpiť do zamestnania - nemáte čas navštíviť kouča ani psychológa, ani na žiadne analýzy - práve sedíte pri počítači a rozosielate životopisy. Než odklikneš ďalší e-mail, premýšľajte: Je pre vás daná pozícia vhodná? Ako to spoznáte? Jan Rychlík radí pokúsiť sa porovnať s ľuďmi okolo vás. Pozrite sa, či ste skôr poriadkumilovná a systematická, alebo dynamicky založená osoba so sklonom k ​​improvizácii, či vám ide skôr o istoty, alebo o výzvy, či máte blízko k jazykom, číslam, technike alebo k ľuďom. Sami potom skúste nájsť ďalšie spôsoby, ako sa popísať.

"V ďalšej fáze si urobte zoznam toho, čo viete, aké máte kvalifikácia a skúsenosti," hovorí a pokračuje:

"Podľa ponúkaných povolanie si skúste predstaviť, ktorá pripadajú do úvahy podľa požadovanej praxe. Vyraďte taká, ktorá v súčasnej dobe robiť nemôžete, pretože objektívne nespĺňate požiadavky. Potom sa pozrite, ktorá zo zvyšných povolania by vás mohla baviť a ktoré zo svojich predností, predpokladov alebo skúseností by ste v nich mohli využiť. Keď niečo skúsite a ide vám to ľahko, rýchlo sa v tom zorientujete alebo zlepšujete, máte pre túto činnosť predpoklady. A pravdepodobne aj pre činnosti príbuzných. "

Objavte svoj talent!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky