Odhodenie sexuálnych zábran

Že je sex len o potešenie? Tak to rozprávajte tým, ktorí majú pri slove sex isté obavy, pociťujú strach, smútok ai Niekto nemá sex spojený s uvoľnením a potechou, pretože má určité sexuálne zábrany. Patríte k nim aj Vy?


Sexuálne zábrany nám môžu stáť v ceste za vzrušivým prežitkom, zážitkom, z ktorého sa môžeme tešiť trebárs každý deň. Niekto môže mať len jednu sexuálnu zábranu, iný ich môže mať hneď niekoľko naraz. Avšak aj jediná prekážka, ktorá sa druhému javí ako malicherná, nám môže zasadiť pomyselnú neľútostnú ranu, z ktorej sa síce viditeľne nekrváca, vnútorne však áno. Sexuálnych zábran sa môžeme zbaviť sami. Niekedy sú však okolité vplyvy natoľko silné, že si sami nedokážeme pomôcť. V tom prípade je možné vyhľadať aj odbornú pomoc. Ostychu a hanby nie je potrebné. Lenže ak práve ostych a stud je samotnou sexuálne zábranou, potom môže byť každá rada drahá, pretože asi ťažko budú Vaše kroky smerovať k psychológovi, keď sa sužuje hanbou, hanblivosťou. O to viac sa vám zrejme znásobí. Bola by však škoda si sexuálne zábrany pestovať, hýčkať. Odopierali by ste si jednu z možností, ako sa v živote potešiť, uvoľniť, zažiť vzrušenie.

Sexuálne zábrany mužské a ženské

Sexuálne zábrany môžeme rozdeliť na čisto mužské a ženské. Okrem nich sú potom ešte sexuálne zábrany, ktoré môžu trápiť ako mužov, tak nežné pohlavie. Aké sexuálne zábrany sa týkajú len pánov? Napríklad sa jedná o poruchu erekcie, predčasnú ejakuláciu. A čo sexuálne zábrany týkajúce sa len žien? Sem predovšetkým patrí bolesť pri súloži. Ako mužov, ako aj žien sa potom môže týkať sexuálne zábrana, ktorá spočíva v neschopnosti, či strachu, že nedosiahnu vrchol, orgazmu.

Pociťovaná bolesť pri súloži

Mužov penis môže byť malého, ale normálneho, ale aj veľkého rozmeru, a to, čo do dĺžky, tak šírky. Disponuje Ak muž veľkým penisom, potom to nie vždy môže byť pre muža, ale ani pre samotnú ženu výhodou. Nie vždy totiž platí, čím väčší, tým lepší. Nie každá žena je nadšená, že sa má "popasovať" s poriadnym mackom. Žene totiž môže byť nepríjemné, keď do nej značne vybavený muž bude prenikať. Môže pociťovať aj bolesť. A ak nebude bolesť ojedinelú záležitosťou, ale bude sa opakovať, potom môže žena s každou ďalšou súloží strácať chuť na sex. Ostatne, kto by stál o milovanie, ktoré je nepríjemné, spôsobuje bolesti? Takéto žene sa potom môže sex dokonca až sprotiviť. Na vine môže byť napríklad srdcový pôrod, kedy bola žena aj vnútorne zošívaná. Na vine však môže byť aj nejaký zápal, či skorší sexuálny zážitok, ktorý nebol práve nežné podoby, ale bol drsný, až násilný. V tomto prípade môže byť sexuálne zábrana skutočným problémom. Čas môže všetko vyriešiť. Nie je však tiež od veci vyhľadať ženského lekára, ktorý ženu prezrie, a zistí, či neprekonali nejaký zápal, či sa nedostavila nejaká komplikácie pri hojení šitia po pôrode apod

Porucha erekcie

Ženy to majú v prípade pripravenosti na milovanie o poznanie ľahšie ako muži. Pre samotné milovanie, respektíve súlož nepotrebujú žiadne stoporenia, na rozdiel od mužov. Muži sú do značnej miery vystavené stresu, pretože sa od nich očakáva, že ak dôjde na milovanie, tak budú schopní súlože. Stres si nebudú pripúšťať v tom prípade, že sa ich problém s erekciou netýka. Lenže skôr, alebo neskôr k danému dôjde, a nemusí to ísť len ruka v ruke s postupujúcim vekom. Porucha erekcie sa môže týkať i psychického rozpoloženia, miery stresu, pracovného vypätia, ai Ak muž raz zlyhá, tj bude sa potýkať s poruchou erekciou, potom sa mu môže obrazne povedané zrútiť svet. Náhle akoby stratil svoje prednosti, mužnosť, neohrozenosť. Zrazu, to, čím si mohol byť istý, ho sklamalo. A hlavou sa mu začne naháňať, čo keď zlyhá aj druhýkrát, čo sa potom stane. A ak ku všetkému bude nežné pohlavie nekompromisný, počastuje ho nadávkami, pohŕdavými pohľadmi, uštipačnými poznámkami, apod, potom mu to jemu sebavedomie nepridá, skôr naopak. Porucha erekcie môže potom muža úplne vyradiť zo sexuálneho života. A čím viac sa bude trápiť, pochybovať o sebe, tým častejšie sa môže stretávať s nedostatočným stoporením.

Predčasnosti ejakulácia

Muži sa bohužiaľ môžu stretávať is ďalšie, nemenej príjemnou sexuálne zábranou, ktorú je predčasná ejakulácia. Nič sa však neje tak horúce, ako sa uvarí. Ostatne, prečo robiť z komára somára? Aj tu hrá pomerne veľkú úlohu to, ako sa bude žena k mužovi správať, keď sa mu prihodí, že sa urobí skôr. Ak ho bude zosmiešňovať, osočovať, pohŕdavo sa smerom k nemu vyjadrovať, potom to samozrejme niečo svedčí o ženskom charaktere. V prvom rade by sa mal muž s takou dievčaťom najskôr "rozlúčiť". Ak je však jeho manželkou, potom to tak ľahké nie je. Predčasná ejakulácia je síce skôr "doménou" mladíkov, alebo mužov, ktorí nemali dlhšiu dobu pohlavný styk. Predčasná ejakulácia však môže postihnúť aj tzv ostrieľaných zajaca. Aj v tomto prípade hrá veľkú rolu psychika, ale aj porozumenie zo strany nežného pohlavia. Chce to trochu koumání, psychológie, spoločnej stratégie, a predčasná ejakulácia môže byť za pomerne krátku dobu minulosťou.

Neschopnosť dosiahnuť vrchol

Sex bez vyvrcholenie? Pre mnohých potom taký sex nemá žiadnu hodnotu, váhu. Práve mnohé z nás sa púšťa do sexu len z dôvodu, že sa môže tešiť z orgazmu. Lenže, čo keď orgazmus naraz zmiznú? Alebo, čo ak orgazmus ešte vôbec nebol? Prvý prípad môže spôsobiť väčšie psychické problémy, ako prípad druhý. Avšak ani jedna varianta nie je pre samotného jedinca, či už sa jedná o muža, alebo ženu, zrovna priaznivá. Sex bez orgazmu nemusí baviť. A ak absencia orgazmu nie je výnimočná, ale jedná sa o trvalý stav, potom sa môže aj frekvencia sexu postupne znižovať. Zo všetkých vyššie uvedených sexuálnych zábran, je však neschopnosť dosiahnutia vrcholu snáď tým najmenším problémom. Milovanie totiž môže byť príjemné, vzrušivé, viac než uspokojivé, aj keď nebude ona sladká čerešnička na záver. Veľa však záleží na tom, aký sex budete mať. Samozrejme, taká rýchlovka Vám asi moc nedá. Ak však nebude milovanie nič chýbať, ako je predohra, "hlavný chod", a následné láskanie, potom sa absencia orgazmu môže tzv stratiť. Ono totiž môže dôjsť ik druhému extrému, ak dá sa to tak povedať, a to, že síce pri sexe dosiahnete orgazmus, ale bude to len a čisto o orgazme, o žiadnych nežnostiach, tulenie, láskavosti, maznanie a pod

Nedokonalosť postavy

Ďalšie sexuálne zábranou, ktorá sa skôr týka nežného pohlavia, ale môže "postihnúť" aj rad mužov, je obava z vlastnej nedokonalej postavy. Strach, že po vyzlečenia, odhodenie šiat, sa druhému nebude žena, muž, páčiť. Možným riešením je milovanie v šere, či v úplnej tme. Bola by to však veľká škoda sa rozlúčiť s tým, keď môžete druhého vidieť, ako prežíva rozkoš, ktorú mu poskytujete. Je naozaj zbytočné si robiť hlavu s každým tukovým špičky, ktorý sa Vám potrebné uložil okolo brušku, na stehnách ai Muži sa síce radi pozrú na ženy dlhonohé, v krátkych sukniach, ale rozhodne Vás neodsúdi, že nie ste dokonalá. Skutočne si myslíte, že idolom krásy je ultraštíhlost bez tuku navyše? Skúste si urobiť prieskum medzi mužmi, ako sa pozerajú na vychudnuté dievčatá, ženy, ktoré sa prechádza po móle. Oveľa radšej budú mať doma "normálne" ženu, ktorá sa však vie radovať zo života, nerieši, čo všetko môže, a nesmie zjesť. A to sa týka aj mužskej strany. Extrémnosti, ako príliš štíhlej postavy, tak obézny, je problémom. Ale riešiť nejaké to kilo, a to navyše v súvislosti so sexuálnym zážitkom, by bola taká škoda.

Odhodenie sexuálnych zábran


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky