Prečo je láska tak frustrujúce?

Žena menom Amy mi nedávno rozprávala o mužovi, ktorého mnoho rokov platonicky milovala. On je zmyslom jej života a teraz, ako hovorila, sa ešte nemôže vysloviť a stať sa jej skutočným milencom.


Amy pokračuje vo svojom živote, ale všetky jej láska zostáva nasmerovaná k nemu. Priatelia jej hovoria, že on za ňou nikdy nepríde, ale ona im neverí.

Amy zostáva zakliesnená, pretože verí, že jej vysnívaný muž je schopný sa jej otvoriť, ale on nie je

Často sa zdá, že existuje nejaká magnetická príťažlivosť vedúce do slepej uličky. Vyzerá to, ako keď duša chce byť zakliesnená. Nechce úspech a nechce, aby život išiel ďalej. Priatelia a rodina situáciu nerozumie, pretože sú zameraní na život, nie na duši. Chcú, aby ich deti a ich priatelia boli šťastní a mali úspech - v rodine, v práci aj v láske. Keby mohli nahliadnuť do duše svojho priateľa alebo dieťaťa, možno by pochopili, že jednoducho nie je čas na šťastná rozuzlenie. Duša má vlastný harmonogram a svoje potreby. Ak človek nevyjde týmto potrebám v ústrety, môže na dlhú dobu dostať mat.

Amy rozpráva o problémoch svojej lásky, ako by boli absolútne vonkajšie

Pevne verí, že až jej muž, ktorého miluje, vyzná lásku, všetko bude v poriadku. Ale ja pochybujem, že o to ide. Keď je láska zablokovaná alebo frustrovaná, musíte sa pozrieť na seba a na svoju úlohu v nej. Áno, je veľmi pravdepodobné, že váš partner má tiež s láskou problémy a je tiež zablokovaný. Ale slepá ulička, do ktorej ste sa dostali, ukazuje, že vaša imaginácia potrebuje obnovu. Mali by ste preskúmať, ako žijete, pretože je to váš život, ktorý prinášate do nešťastného vzťahu. Mali by ste sa pozrieť na seba, nie len na toho druhého, a mali by ste sa zamyslieť nad svojím životom vo všetkých jeho aspektoch. Váš milostný život nie je oddelený od iných oblastí života.

Aj keď to vyzerá, že láska je len na to

Aby vďaka nej dvaja ľudia zdieľali svoj život, jej dôležitou - ak nie primárny - funkciou je tiež umožniť vstup do hlbších priestorov duše. Predtým ste v živote nemeditovali alebo nerozjímali a zrazu vás to ťahá k premýšľaniu. Možno ste sa v živote nikdy necítili tak zasiahnutí svojimi emóciami a teraz sa vaše emócie rozprestrú a vytesní všetky iné záujmy. Možno ste sa nikdy moc nevenovali svojim fantáziám a dennému snívanie, ale teraz ste nimi preplnená. Celý tento proces vykazuje známky aktivity hlbších rovín duše.

Potom, keď sa vyvinie vzťah, môže sa stať, ako hovorí Jung, nádobou pre dušu

Ako sa meníte a vzťah prechádza mnohými štádiami, ste ďalej spoločne hlbšie do duše. Ak vzťah nepokračuje alebo naraz skončí, môžete sa cítiť nútení ďalej prežívať svoje emócie a znovu a znovu si prehrávať svoj príbeh v rámci procesu, ktorý vám pomáha vymedziť si miesto, ktoré potrebujete, aby ste mali dušu. V tejto chvíli sa mnoho dvojíc rozíde a často je potrebné ďalšieho vzťahu, aby človek dosiahol dospelé formy lásky.

Ako hovoria náboženské tradície, láska je tvorivá sila, ktorá buduje z vášho života a zážitkov svet, život so zmyslom a odôvodnením

Ľudia, ktorí sú skúsení v láske, sú na inej úrovni vývoja ako tí, ktorí ešte len musí týmito zvláštnymi podobami iniciácie prejsť. Láska poháňa každú dimenziu ľudského života a to, čo vyzerá ako romanca alebo ako vzťah, môže byť signálom, že sa hlási k životu aj oveľa menej osobné vášne. To je dôvod, prečo sú naše milostné iniciácie tak bolestivé. Keď je zvládneme, môže mať celý život erotickú kvalitu.

Prečo je láska tak frustrujúce?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky