Sexuálna odlišnosť medzi mužom a ženou

Medzi mužom a ženou stojí jedna zásadná sexuálne odlišnosť: sexuálne pôžitok, orgazmus a ejakulácia sú u muža vrodené, zatiaľ čo žena sa až na výnimky musí sexuálnej slasti učiť.


V dvanástich rokoch môže byť mladé dievča schopná reprodukcie, ale podobne ako ostatné samičky cicavcov nepotrebuje k plodeniu detí orgazmus. U samca je tomu inak, orgazmus je pre neho podmienkou ejakulácia a schopnosti rozmnožovať sa. Tak je to v prírode dané.

Táto odlišnosť má významné dôsledky

muži väčšinou kladú väčší dôraz na pohlavné stránku, zatiaľ čo ženy budú skôr uprednostňovať zmyselnosť, pretože tá je na pohlavné stimuláciu pozvoľna pripraví. Pätnásťročný mladík pokojne masturbuje trikrát týždenne, zatiaľ čo adolescentky rovnakého veku sníva. Aby sa mohla naučiť dosiahnuť orgazmus, musí nazhromaždiť príjemné romantické, zmyselné a pohlavné prežitky. Toto učenie môže niekedy trvať celé roky. Dospievajúci mladík máva skôr problém uspokojiť svoje vzrušenie a túžia nazhromaždiť čo najväčšie množstvo pohlavných skúseností.

Vo vzťahu práve muž túži milovať sa častejšie a kratšiu dobu

Intenzita jeho túžby spôsobuje, že sa nechá viesť svojim? penisom. Žena sa dokáže viac vzrušiť v romantickej atmosfére; až s vekom sa začne viac zameriavať na pohlavné stránku veci, zlepší sa jej schopnosť reagovať a dosahovať orgazmus, a práve tak sa muž okolo štyridsiatky začne viac orientovať na zmyselnosť a jeho sexualita začne byť trochu menej zameraná na pohlavné stránku veci - tým sa z neho v očiach ženy stáva lepší milenec.

Je to, ako by sa muž učil sexualite na bicykli s desiatimi rýchlostnými stupňami

Čím jede rýchlejšie, tým viac sa mu to páči, zatiaľ čo žena sa učia sexualite rýchlosťou kolobežky. A teraz si predstavte ich sexuálny vzťah, ako by ste zástupca oboch pohlaví posadili na dvojbicykel a muž bude vpredu. V tomto kontexte bude sexualita veľkým zdrojom vzťahových frustráciou, pokiaľ sa partnerom nepodarí zladiť svoje rytmy a preferencie. *

* V rozpore so všeobecným presvedčením sú sexuálne nezhody až desiatou položkou v zozname najčastejších dôvodov rozvodu.

Sexuálna odlišnosť medzi mužom a ženou


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky