Tajomstvom šťastného vzťahu je občasné trápenie

Odborníci prišli s receptom na spokojný vzťah. Podľa nich je dôležité zmieriť sa s myšlienkou, že jeho súčasťou sú nevyhnutne aj mizerná obdobie. Podľa lekárov z kalifornskej štátnej univerzity je to lepšie, než sa snažiť o dokonalosť.


Vedci obviňujú moderné milostné príbehy, ktoré sú denne k videniu v televízii, z toho, že živí mýtus o tom, že perfektný vzťah je možný.

V odbornom časopise Journal of marital and Family Therapy autori Diane Gehartová a Eric McCollum uvádzajú

Že je iba mýtus domnienka, že pri dostatočnom úsilí možno dosiahnuť bezproblémového vzťahu. Ani psychológovia vraj túto situáciu nijako zvlášť nerieši. ? V oblasti problematiky mentálneho zdravia sa tento mýtus stále podporuje. Ľudia si potom myslia, že môžu žiť bez akéhokoľvek trápenia,? hovoria obaja lekári. Podľa nich je taká vec absolútne nerealistické a neúspešné úsilie to dosiahnuť môže viesť k pocitu, že dotyčný zlyhal.

Autori majú pravdu v tom, že predstava o nirváne vo vzťahu môže byť zničujúce,? potvrdzuje Ján Parkerová z Asociácie rodinnej terapie. Podľa nej je dôležité stanoviť, čo ľudia myslia výrazom šťastný a zdravý vzťah, pretože nikto ho nemôže mať úplne bezproblémový a žiť v permanentnom pocite šťastia? vždy sa dostavia ťažké časy.

Psychologička Nadine Fieldová sa k nej pridáva s tým, že snaha dosiahnuť takéhoto nepravdepodobného vzťahu môže viesť k horúcemu rozčarovanie. ? Ľudia by sa mali snažiť pochopiť svojich partnerov skrze vzájomnú komunikáciu, namiesto toho, aby vyžadovali dokonalosť,? tvrdí.

Tajomstvom šťastného vzťahu je občasné trápenie


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky