Valentín: Sporiví Česi, romantickí Maďari, náruživí Poliaci

Za valentínske darčeky najviac utrácajú Maďari, erotické darčeky sú najzaujímavejšie pre Poliakov a Česi zamilovaný sviatok Svätého Valentína nijako zvlášť neprežívajú.....


Medzi najobľúbenejšie valentínske darčeky patria dámske oblečenie, šperky, bižutéria a spodnú bielizeň

"Česi sú v strednej Európe prekvapivo najväčšími držgrošov, ako jediní napríklad dávajú prednosť bižutériu pred šperky," hovorí David Vychytil, prevádzkový riaditeľ nákupná galéria Aukro, ktorá uskutočnila výskum v Českej republike a zahraničných servisoch na slovenský, v Poľsku av Maďarsku.

Podľa darčekov sa zdá

Že najromantickejšími sú Maďari, ktorí kupujú typicky romantické darčeky, ako sú kvety, plyšové medvede alebo parfumy a vydávajú za ne najväčšie sumy. Maďari za valentínske pozornosti minú v priemere až 530 Sk, naproti tomu Česi minú približne 230 Sk, Poliaci 370 € a Slováci takmer 440 Sk.

Zaujímavosťou je

Že v konzervatívnom Poľsku patrí medzi najobľúbenejšie darčeky z kategórie Erotika. V Poľsku zriadili v rámci tejto kategórie špeciálnu Valentínsku ponuku, ktorá obsahuje cez tisíc položiek. Veľmi obľúbené sú aj erotické hry. Naproti tomu na Slovenskom ani v Maďarsku nie kategórie Erotika vôbec zavedená.

Valentín: Sporiví Česi, romantickí Maďari, náruživí Poliaci


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky