Vhodné miesta pre rozchod

Koniec vzťahu oznamujú ako muži, tak ženy. Ukončenie vzťahu nie príjemnou záležitosťou, nehľadiac na to, či bol vzťah ešte len vo svojich začiatkoch, alebo už trval nejaký ten rok. Oznámenie konca vzťahu môže prebehnúť rôznym spôsobom a na rôznom mieste.


Kto by myslel hneď na koniec vzťahu, keď ste práve zamilovaní

Keď Vám spoločné spolužitie vyhovuje, a nič nenasvedčuje tomu, že by to malo byť inak aj do budúcnosti? Lenže, ako už to tak býva, plány a želania sú jedna vec, a realita druhá. Možno, že ste však už nejakým tým rozchodom prešli, kedy ste sami mohli byť iniciátorom rozhodnutie o ukončení. Možno, že ste tiež boli stranou, ktorá si musela vypočuť nemilý verdikt. Do budúcnosti zrejme neovplyvníte to, ako prebehne Váš prípadný rozchod, ak budete stranou, ktorá prvý krok neurobí. Ak však Vy sami budete iniciátorom, potom sa Vám môžu hodiť nasledujúce riadky, ako aspoň zmierniť neblahý vplyv rozchodu vhodne zvoleným miestom.

Prečo sa zamýšľať nad vhodnosťou miesta rozchodu

Možno, že si hovoríte, že Váš náprotivok veľmi dobre poznáte. Môžete však spolu chodiť viac, než pár dní, mesiacov, ale napriek tomu druhá strana doteraz nemusí odhaliť všetky karty, ktoré skrýva. Nemusí pred Vami doteraz ukázať svoju pravú tvár. Ani nie tak preto, že by pred Vami niečo chcela osoba skrývať. Trebárs aj preto, že na to nemala dôvod. Lenže oným dôvodom, spúšťačom "iné podoby" môže byť zásah do citlivého miesta. Zásah, ktorý urobíte Vy. Dočkať sa môžete len tak chladného pokývanie hlavou, pasívneho prijatie, ale tiež Vás môže čakať náhla zkratkovitá reakcie, výbuch hnevu, zlosti, šialenosti.

Verejné a súkromné ​​miesto pre rozchod

Ak by ste teda napríklad pre miesto rozchodu zvolili verejné miesto, kde je plno ľudí, napríklad noblesné reštaurácie, potom sa tiež môžete dočkať trápne scény, kedy nebudete vedieť, kam skôr s očami, a najradšej by ste sa tzv nevideli. Nie je teda nad samotu, kde nie sú v takej miere cudzie oči, ktoré by Vás súdili, pozorovali pod Pozor však, aby sa zase samota pre Vás nestala osudnou. Bohužiaľ z osoby, "normálne" vyzerajúce, sa môže vykľuť sociálne slabý, labilný jedinec, ktorý neunesie ťarchu prehry, av záchvate paniky, strachu Vám potrebné ublíži.

Miesta, ktoré nie sú pre rozchod vhodná

Začneme miestami, ktorá pre rozchod nie sú vhodné. Treba vychádzať z toho, že rozchod je citlivou záležitosťou. Záležitosťou, ktorá môže byť natoľko bolestivú, a nepríjemnú, kolikráte aj nečakanú pre druhú stranu, že reakcia na Vami vyslovené slová, môže byť rozličné. S tým treba pri voľbe miesta tiež počítať. Ostatne, toho sme sa už vyššie dotkli. Ono sa povie rozchod, že na ňom nič nie je. Lenže, tu sa nejedná len o Vás, ale aj o druhého jedinca. Obaja máte city, niečo ste prežili. Kým Vy idete za druhým s tým, že sa chcete rozísť, náprotivok vôbec nemusí tušiť, že schôdzka, ktorú ste požadovali, je Vaša spoločná posledný. Môže mať svoje očakávania, predstavy, plány do budúcnosti. A zrazu príde viacmenej nečakaný koniec, ktorý mu jeho sny zrúti, ako domček z kariet. Predpokladajme, že je jedinec "normálne", tj žiadny psychopat, narušený jedinec, deviant apod Ak bude sa teda jednať o klasický rozchod, tj nie je očakávaná žiadna neadekvátne reakcie, potom nemusíte voliť možnosť rozchodu, kedy nie ste tvárou v tvár. Niekto sa totiž rozchádza aj tým spôsobom, že pošle e-mail, SMS, apod

Pracovisko ako miesto rozchodu vynechajte

Nie je rozhodne výnimkou, že láska vznikne práve na pracovisku. Ono, prečo sa tomu čudovať, keď značnú časť nášho času trávime v práci. Do istej miery je jedno, či láska vznikne medzi kolegami, ktorí sú na rovnakom profesijnom rebríčku, i strán hierarchie, alebo nadriadeným a podriadeným. Vzťah môže klapať, lebo dvaja majú rovnaké záujmy, ciele, spájajú ich hodnoty apod Ak však vzťah začne škrípať, a jeden z páru zistila, že takýto vzťah nemá budúcnosť, nikam nesmeruje ai, dochádza na rozchod. A zatiaľ čo iskra lásky mohla preskočiť priamo na pracovisku, nie trebárs na niektoré z firemných akcií, rozchod určite nesmerujte na pracovisko. Tu je príliš veľa očí, uší, a to, aj keby ste spolu boli sami v kancelárii. Nikdy neviete, kto stojí za dverami. Nikdy neviete, či náhodou náprotivok nevybuchne, a nezačne v závale zlosti všetko zmetie zo stola, prevracať apod

Váš domov ako miesto rozchodu nevoľte

A v podstate, to isté platí pre domov. Tu však ani nie tak z dôvodu, že by Vás snáď niekto videl, počul, teda okrem susedov, prípadne aj rodičov, bývate ak spolu s rodičmi. Je to skôr z dôvodu, že každý si buduje domov takým spôsobom, a tak si ho zariaďuje, aby sa v ňom cítili dobre, spokojne. Domov je plný spomienok, suvenírov, vecí, ku ktorým chováme určité city. A práve ony cenné veci, aj keď nemusí mať nijako závratnú finančnú hodnotu, sa môžu stať stredobodom pozornosti osoby, ktorá od Vás počuje, že sa vzťahom končíte.

Voľte partnerov domov pre rozchod

Na druhú stranu, domov je vhodným miestom k rozchodu, už z dôvodu poskytnutia súkromia. Že si protiřečíme? No, sami posúďte. Ak si vyberiete pre miesto k rozchodu domov, avšak nie Váš, ale druhej strany, potom rozhodne nehrozí, že niečo z Vášho domova došlo k ujme. A je len malá pravdepodobnosť, že druhá strana po Vašom oznámení, vyhlásenie, začne okolo seba ničiť veci. Veci, ktoré patria jemu / jej. Maximálne tak veci, ktoré ste náprotivku kúpili, darovali. To Vás však toľko trápiť nemusí, respektíve s tým musíte predsa počítať. Rozchod v tomto prípade môže byť veľmi krátky, pretože druhá strana Vás z bytu, domu môže veľmi rýchlo vypakovat. Na onen podnet k odchodu však čakať nemusíte. Záleží na vašej náture, ale aj momentálnej situácii. Môžete len povedať, že končíte, dôvody rozchodu, a odísť. Môžete však tiež čakať na diskusiu, otázky, ktoré môžu, ale nemusia prísť.

Dovolenka je pre odpočinok, nie rozcházení

Nie je ojedinelé, že dvaja, ktorí sa tešia na dovolenku, ktorú si konečne spolu po celoročnom pracovanie, užijú, si ju nakoniec nevychutnáte tak, ako si plánovali. Miesto relaxovanie, tešenie sa z blízkosti druhej osoby, sa jedinci pohádajú. Ono je to dané aj tým, že počas dovolenky môže vzniknúť ponorka, nezvyk, že je pár stále spolu, zatiaľ čo v bežnom živote sa akurát tak vidí ráno a večer. Ďalej tu sú tiež prílišná očakávania, plány, ale každý si potom chce dovolenku užiť svojím spôsobom. Opusťme však dovolenku tým, že by ste sa na nej pohádali z uvedených dôvodov, ktoré tak nejako vyplynú zo situácie, tj hádky neplánujete. Áno, kto by sa rád na dovolenke hádal. Lenže sú aj jedinci, ktorí si nechávajú zložitá, ťažká rozhodnutie práve na dovolenku, kedy majú viac času. Avšak povedať náprotivku, kedy sme zrovna ďaleko od domova, že s ním končíme, a že toto je posledná spoločná dovolenka, nie je práve ideálne, a neprinesie nič pozitívneho pre Vás, ani druhú stranu. A to zvlášť, ak ono oznámenie vyriekne na začiatku dovolenky. Čo potom? Presťahujete sa snáď do iného hotela, alebo odídete, odletíte?

Miesto svadobných zvonov plač a slzy

Niekto to nechá zájsť tak ďaleko, že svoj verdikt o rozchode odkladá tak dlho, až už je prakticky neskoro. Teda, neskoro nie je nikdy. Vedľa rozchodu, je možné tiež mať rozvod. Lenže, oznámiť druhej strane, že je koniec vzťahu práve vo svadobný deň, je pomerne odvážne a bezcitné, bolestivé zároveň. Oveľa horšie to potom je pre dievča, ženu, ktorá namiesto očakávaného "Áno" počuje "Nie", a vzápätí ju muž oznámi, že končí, a to definitívne. Poníženie, hanba, rozhorčenie, bolesť, beznádej, prázdnota, zlosť, hnev, všetky tieto pocity sa v neveste začnú miešať. A tak, ak cítite, že Váš vzťah je o ničom, nie ste v ňom spokojní, potom buď ani nežiadajte druhú stranu o ruku, alebo ponuku na sobáš neprijímajte. Počuť o svadobnom dni "Nie", je skutočne nočnou morou všetkých neviest. Rad filmových tvorcov tiež rada používa túto "scénku", ale film, je vždy len filmom, nie je skutočný, ktorý prežívate práve Vy.

Vhodné miesta pre rozchod


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky