Ženy v kríze nehľadajú tvrďasov, ale hodné medvedíkmi

Zavedená predstava, že dáma v ťažkostiach čaká na svalovca, aby jej pomohol, je mylná. Austrálski vedci zistili, že v ťažkých časoch sa ženy obracajú skôr na jemné, citlivé typy mužov.


Zvlášť v čase finančných problémov majú u žien väčšiu nádej mierne zženštilé typy

Ako sú napríklad herci Zac Efron alebo Robert Pattinson. Málomluvní siláci majú u žien, ktoré sa obávajú, či budú schopné platiť účty, pramálo šancu. Austrálski vedci z University of Queensland skúmali, či starosti o financie a problémy so zdravím nejako ovplyvňujú typ muža, ktorý si žena zvolí.
Prieskum vykonaný formou dotazníkov, na ktoré zodpovedalo 65 mladých žien, ukázal, že v ťažkostiach dáva väčšina dám prednosť mužom typu "dobrý otec". Teda takým, ktorí sa vedia postarať o rodinu, sú jemní a dobrí.

Strach z peňažných problémov vedie podľa denníka Telegraph u žien k tomu

Že sa vyhýbajú jasne maskulínnym typom ako sú napríklad Sean Bean či Kirk Douglas. Hľadajú niekoho, kto sa zdá byť hodným človekom, typ spoľahlivého muža, ktorý v ťažkej situácii nezmizne. Strach o zdravie má na ženy opačný vplyv a tu naopak vedú svalovci a mužné typy. V článku uverejnenom v liste Biology Letters vedci špekulujú o tom, že maskulinitu môže byť vnímaná ako znak dobrých génov, teda niečoho, čo by žena rada odovzdala potomkom. Zdá sa teda, že príťažlivosť rôznych typov mužov závisí od situácie. Ako píšu Anthony Lee a Brendan Zietsch, autori štúdie, ženy "adaptujú svoje preferencie v závislosti na zmenách v okolitom prostredí, ako sú napríklad výskyt choroby či nedostatok jedla".

Ženy v kríze nehľadajú tvrďasov, ale hodné medvedíkmi


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky