Lubrikačné gély a ich význam

Patríte k sexuálne aktívnym jedincom? Potom by sa mali lubrikačné gély stať bežnou súčasťou Vášho intímneho života. Nielenže uľahčí sexuálnu aktivitu, ale dodajú erotickým hrám to správne čaro.


Lubrikačné gély by rozhodne nemali chýbať v spálni nikoho, kto sa aktívne venuje sexu, kto má sex rád a kto si tiež rád spríjemňuje voľné chvíľky erotikou. Lubrikačné gély sú určené ako pre milenecké páry, ktorým uľahčuje sex, zaisťuje hladký a ľahký prienik a dodáva celému sexe ten správny šmrnc, tak aj pre jedincov, ktorí si radi so svojim telom hrajú, používajú rôzne erotické pomôcky a užívajú si erotické chvíľky osamote . Lubrikačných gélov je veľká kopa a je niekedy problém sa v nich vyznať. Niektoré sú určené pre vaginálne sex, iné pre análny, niektoré sú vyrobené priamo pre určitý druh erotických pomôcok, apod Lubrikačné gély používajú ako ženy, ktoré majú problémy so zvlhčením a napriek tomu, že sú vzrušené, nedosiahnu také vlhkosti, ktorá by umožnila bezproblémový vznik do pošvy, ale sú určené aj pre tie ženy, ktoré s vlhkosťou problémy nemajú, ale chcú si užiť skvelý sex.

Máte problémy s vlhkosťou?

Ženy, ktoré nedosahujú takého zvlhčenie, ktoré je u sexu žiaduce, pravidelne siahajú po lubrikačných géloch. Sex bez gélu pre nich môže byť nepríjemný, nezáživný alebo bolestivý, dokonca môže dôjsť k rôznym drobným poraneniam. Nedostatočné zvlhčenie u ženy spôsobujú hormonálne výkyvy, cukrovka, užívanie niektorých liekov alebo aj nervozita a stres. Lubrikačné gély sú priamo nutnou súčasťou análneho sexu, pretože pri análnom sexe nedochádza ku zvlhčovanie a mohlo by dôjsť k poraneniu konečníka. Ak si chcete užiť skvelý sex, bez bolesti, pálenie, štípanie a drobných poranení, vždy siahnite po lubrikačným gélu.

Kto lubrikačné gély používa?

Lubrikačné gély rozhodne nie sú určené len pre staršie páry, alebo pre análny sex. Lubrikačné gély sú nevyhnutným pomocníkom pri používaní všetkých rôznych erotických pomôcok. Nezáleží na tom, či sa jedná o nafukovaciu pannu, vibrátory, dilda, análne kolíky, atď Pri pohlavnom styku sa vo vagíne prirodzene vytvára vaginálne lubrikácia, ktorá signalizuje vzrušenie u ženy. Pri používaní erotických pomôcok však často nedochádza k zvlhčeniu až v takej miere av túto dobu je dôvod pre použitie vhodného lubrikantu. Lubrikačný gél sa používa preto, aby bolo uspokojovanie príjemné, a aby nedošlo k poraneniu. Lubrikačné gély by mali používať všetci, ktorí sa venujú sexu. Nezáleží na tom, či pravidelne, raz za mesiac alebo dvakrát do roka. Lubrikačné gély používajú ako milenecké páry, tak aj tí, ktorí sa venujú masturbácii. Vďaka nim môže byť zážitok zo sexu podstatne príjemnejšie a dráždivejšia, ako bez nich. Lubrikačné gély používajú aj ženy, ktoré nemajú žiadny problém s množstvom vaginálneho sekrétu. Vhodne zvolený lubrikant zlepšuje prekrvenie, s čím súvisí aj vysoká citlivosť pohlavných orgánov. Nielenže teda taký lubrikant zvlhčuje, ale navyše aj zosilňuje orgazmus a predlžuje rozkoš.

Ako vybrať lubrikačný gél?

Lubrikačné gély môžete vyberať podľa druhu. Existuje ich hneď niekoľko a tí, ktorí ich bežne nepoužívajú, a nezaujímajú sa o ne príliš, si často nevedia rady, ktorý gél je určený pre aké erotické hrátky. Existujú lubrikačné gély, ktoré sú vyrobené na vodnej báze. Tieto minimálne dráždi ľudskú pokožku, a preto sú vhodné pre alergikov alebo tie, ktorých pokožka je citlivá. Olejové lubrikačné gély sú veľmi klzké, sú hodvábne, ale nie sú vhodné pre milovanie, pri ktorom pár používa kondóm. Ďalším druhom lubrikantov sú tie zo silikónu, ktoré nezasychají tak rýchlo, ako lubrikačné gély vodné a sex môže byť vďaka nim nekonečne dlhý. Najlepšie sa javí lubrikačné gély, ktoré sú bezfarebné, bez chuti a bez vône. Ak si radi užívate orálny sex v priebehu milovania, je však vhodné siahnuť po lubrikantu napr s ovocnou príchuťou, ktorá dodá sexu to pravé, čo je potreba. Lubrikačné gély sa vyrábajú dráždivé, chladivé alebo afrodiziakálne.

Koľko lubrikačného gélu pri sexe používať?

Množstvo použitého lubrikantu závisí od viacerých faktorov. Dôležité je, či ho používate z dôvodu nedostatočného vlastného zvlhčenie alebo pre zintenzívnenie sexuálneho pôžitku. Ak má žena problémy so zvlhčením alebo nie je vlhká dostatočne, potom množstvo prispôsobte jej stavu. Lubrikačný gél samozrejme nemusíte použiť len na začiatku, ale priebežne počas sexu ho aplikovať na tie správne miesta. Ak žena žiadne problémy s vlhkosťou nemá, potom stačí malé množstvo lubrikantu, iba pre zvýšenie citlivosti pohlavných orgánov a zabezpečenie tak lepšieho sexu. Ak sa chystáte na análny sex alebo na análne hrátky s erotickými pomôckami, lubrikačným gélom nešetrite a určite ho spotrebujte radšej viac ako menej. U lubrikačných gélov vždy platí, že čím viac ho použijete, tým urobíte lepšie a Vaše erotické hry budú o to viac vzrušivé a príjemnejšie.

Análny lubrikačné gély

Používanie lubrikačných gélov pri análnom styku a iných análnych hrátkach je absolútnou nutnosťou. Ich význam pri análnom sexe je dôležitý najmä z toho dôvodu, že análny otvor na rozdiel od vagíny nie je prispôsobený na vylučovanie sekrétu, ktorý napomáha vniknutie a následnému styku. Análny otvor nie je pružný a je menšia ako vagína, navyše vyvíja o dosť väčší tlak pri vnikaniu dovnútra. Ak by ste sa rozhodli análny styk praktizovať bez lubrikačného gélu, mohlo by dôjsť k dosť vážnym poranením celej análnej oblasti. Na análny lubrikanty je kladený podstatne väčší dôraz z dôvodu ich potreby. Tieto sa vyrábajú zo špeciálnych zloženie, vyznačujúcich sa zvýšenou kĺzavosťou, ktorá nielenže uľahčí samotný sex, ale spríjemní aj dráždenie a dôjde k čiastočnému uvoľneniu análneho svalu.

Lubrikačné gély pre ženy

Lubrikačné gély, ktoré sú vyrobené a určené pre ženy, sa nepoužívajú iba na vagínu, ale môžu slúžiť aj k masáži bradaviek, najmä ak má takto erotickú masáž žena rada. Lubrikačné gély pre ženy sa vyrábajú opäť v niekoľkých rôznych prevedeniach a Vy tak môžete zaobstarať gély chladivé, hrejivé, s príchuťou, s vôňou alebo rôzne farebné. Týmito lubrikačnými gélmi môžete predísť mnohým zraneniam a sexuálne hrátky ženy ďaleko silnejšie prežívajú. Určite je vhodné lubrikanty používať pri dráždení klitorisu, ktorý je najcitlivejším miestom na ženskom tele, pretože pri nedostatočnej vlhkosti by bolo jeho dráždenie skôr bolestivé.

Lubrikačné gély na vodnej báze

Tieto lubrikačné gély zaisťujú kĺzavosť. Sú vyrábané bez použitia tuku alebo oleja, iba na vodnej báze. Vodné lubrikačné gély patria k najčastejšie používaným gélom vôbec. Používať ich môžete pre análne aj vaginálne styk, ale aj pre hrátky s erotickými pomôckami alebo pri klasickej masturbácii. Lubrikanty na vodnej báze sa predávajú ako s vôňou, tak bez, nezanechávajú viditeľné škvrny na textile a ľahko sa zmývajú z tela. Ich výhodou je nízka cena, veľký výber, ľahká dostupnosť a veľa rôznych vôní a chutí.

Lubrikačné gély a ich význam


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky